Зомбиленд (ripcska) wrote,
Зомбиленд
ripcska

Мухатаев теперь советник Пивоварского по инфраструктуре. Универсал, однако

Для ефективної роботи у відомстві кожному високопосадовцю потрібне коло радників – спеціалістів, які фахово підкажуть, як вплине те чи інше рішення на розвиток усієї галузі. До їх думки дослухаються і нею ж часто  керуються. Якщо міністрів знають українці хоча б в обличчя, то про радників навіть не задумуються. Так хто такі радники: професійні консультанти чи сірі кардинали? «Депутатський контроль» взявся це перевірити і надіслав до міністерств запити із проханням надати інформацію про тих, хто консультує їх очільників.


Загалом 14 міністрам «підказує» близько 220 радників. Найбільше інформації зі сторони потребує Міністерство інфраструктури – 50 позаштатних радників, та Міненерговугілля – 38. Найскромнішим у своїх потребах виявився Мінкульт – всього один радник, та й той у штаті.


З’ясувалося, що серед усієї цієї величезної когорти консультантів, окрім справді впливових і потужних спеціалістів, можна виявити багато дійсно цікавих персоналій. Одні активно пропагують власні бізнес-інтереси, другі приховують свої прибутки, а треті — недолюстровані чиновники часів Януковича.


Так, є інформація, що у деяких міністерствах створена та діє не зовсім законна система додаткового матеріального заохочення керівної ланки та провідних аналітиків. Серед них «дістається» і радникам, що працюють на громадських засадах – така ситуація спостерігається в Мінінфраструктури та Мінагрополітики. Зокрема, ЗМІ повідомляють, що А.Мотиловець, О.Мягкий, О.Лієв отримують додатково цілком конкретні суми – від 3 до 5 тисяч доларів США щомісячно. Втім, ці факти ще мають перевірити правоохоронці.


Не грошима єдиними


Поза всім згаданим, міністерства можуть похвалитися і іншими кадрами.


Серед радників міністра інфраструктури числиться Геннадій Фукс – в минулому – депутат Запорізької облради від Партії регіонів,  у 2006-2010 роках – заступник голови ОДА. Місцеві видання стверджують: власник групи компаній «Віннер Форд Запоріжжя – Інтрейд-Груп» активно оперував значними бюджетними коштами для підтримки бізнес-структур.  До прикладу, в 2009 році, зазначає одне із запорізьких ЗМІ, використав на це 6 млн. гривень. Як наголошував раніше сам пан Фукс, метою його діяльності, як позаштатного радника, є «перезавантаження системи співпраці влади і бізнесу».


Інфраструктура – це, виявляється, сфера компетенції і Андрія Мухатаєва – колишнього керівника управління СБУ в Харківській області, який ще в 2006-2008 роках встиг «засвітитися» в низці корупційних скандалів та був звільнений з посади під тиском громадськості.


З Андрієм Пивоварським співпрацює і росіянин Євген Ромащин, який донедавна очолював компанію «Сorum Group». Покинувши свій пост, пан Ромащин пріоритетними для себе сферами вбачає держслужбу (хотів очолити «Укрзалізницю») чи виробництво продуктів харчування.

Досвід буває різний…

А ось міністр юстиції обрав іншу стратегію. Серед його радників не бізнесмени, які лобіюють власні інтереси а переважно чинні народні депутати – люди, що мають досвід законотворчої діяльності. Зокрема це Георгій Логвинський, Ігор Алексеєв, Андрій Помазанов, Сергій Драюк тощо. Усі вони працюють на громадських засадах.

Міністерство оборони також користується послугами радників. Один із них – Юрій Бірюков – до призначення займався волонтерством, очолював одну з найбільших волонтерських організацій «Крила Фенікса». На посаді радника він працює над реформою системи забезпечення армії. Бірюкова призначав ще попередній міністр оборони, однак і С. Полторак лишив його повноваження без змін.

Українські дипломати хочуть почерпнути трохи досвіду у колишнього чиновника Януковича і не лише. Йдеться про позаштатного радника глави МЗВ Віктора Башинського, який раніше був заступником голови Державної ветеринарної служби. Його колегою є Ірина Фріз – керівник інформаційного управління Адміністрації Президента, в якої чомусь відсутня декларація про прибутки. Але серед радників є й дійсно патріотично налаштовані народні герої, яких знає уся країна. Серед них – колишня співачка та активна учасниця Майдану Руслана Лижичко.

Так хто і що радить українським міністрам?

«Депутатський контроль» звертає увагу профільних органів на те, що допоки суспільство пильно спостерігає за міністрами як державними публічними особами, варто ще й переконатися і в «чистоті» їх, по суті, близького оточення, адже некомпетентні чи корумповані радники не можуть діяти в інтересах країни та розвивати життєво важливі для українців сфери.

______________________________________
З повагою,
прес-служба Міжфракційного депутатського об’єднання
“ДЕПУТАТСЬКИЙ КОНТРОЛЬ”

Источник


Tags: Блоги, Люстрация, Политика, Украина
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

  • 0 comments