Зомбиленд (ripcska) wrote,
Зомбиленд
ripcska

“Іловайськ”. Фрагмент з нового роману

Трохи більше року тому наступ українських збройних сил і добровольчих батальйонів на сепаратистів було зупинено російською армією, яка перейшла кордон України. Під час боїв загинули щонайменше 366 захисників України. Цей художній текст написано за мотивами історій солдат та офіцерів, що вижили в “Іловайському котлі”.

Наша книга виходить у річницю подій, що відбулися в серпні-вересні 2014 року під час українсько-російської війни на сході України.

Один рік – занадто короткий термін, щоб достеменно розібратися в причинах “Іловайського котла” – майже всі люди, що приймали тоді ключові рішення, живі й займають високі посади в армії та уряді, а більша частина інформації, в тому числі, і щодо кількості загиблих, зниклих без вісті та поранених, утаємничена.

Тому в романі немає – та й не може бути – прямої відповіді на запитання, хто винен у цій трагедії. Шукати таку відповідь мусять військова прокуратура, слідча комісія Верховної Ради та історики-документалісти.

Однак 365 днів достатньо для того, щоб записати та переказати історії солдат та офіцерів, що вижили в “Іловайському котлі”. Деякі з цих історій читач легко впізнає – вони звучали в медіа. Та ще більше страшних та героїчних історій не потрапили ані в медіа, ані в книгу – трагедію і біль тих днів неможливо вмістити в жоден роман.

Книжка писалася двома мовами, українською та російською, в залежності від того, на історію якого бійця спирався автор, створюючи ту чи іншу главу. Якщо респондент говорив українською мовою – глава створювалася українською, якщо респондент говорив російською – то російською.

Читати Далі


Tags: war, АТО, Армия, ВСУ, Война, Донбасс, Украина
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

  • 0 comments