Зомбиленд (ripcska) wrote,
Зомбиленд
ripcska«ЗУПИНИМО «ГОРОДоМОР» СТАРОВИННОГО МІСТА КИЄВА»!

Шановні кияни та наші брати з міст-побратимів Києва!
Шановні представники світових організацій захисту історичних будівель та жителі старовинних міст планети!
Шановні представники всіх церков, які ведуть богослужіння у... нашому Святому Києві!

30 грудня 2010 року місто Київ, одне з найкращих та найстаріших міст у Європі, понесло тяжку втрату. Вночі, в той час, коли майже всі кияни готувалися до зустрічі Нового року, на вулиці Сагайдачного, 1 підступно був знищений маєток 1898 року, так звана "садиба архітектора Казанського".

КОЖНИЙ СВІДОМИЙ КИЯНИН ВІДЧУВ БІЛЬ ЧЕРЕЗ ВТРАТУ ОДНІЄЇ З УНІКАЛЬНИХ СПОРУД МІСТА ТА РОЗЦІНИВ ЦЕЙ ЗЛОЧИН ЯК ОСОБИСТУ ОБРАЗУ, СВОЄЇ РОДИНИ, ДІТЕЙ ТА НАЩАДКІВ! ЗА ЗНИЩЕННЯМ СТАРОВИННОГО БУДИНКУ СТОЯТЬ ДЕРЖАВНІ ПОСАДОВЦІ!

Чергове руйнування історичної спадщини міста викликало ВЕЛИКИЙ РЕЗОНАНС серед киян, в зв’язку з чим новий голова міської адміністрації Олександр Попов організував оперативний коментар головного архітектора Києва Сергія Целовальника, у якому останній повідомив, що його управління ухвалило знесення історичної споруди та будівництво на її місці 6-9 поверхового "офісного центру".

Дозвіл на знесення "садиби Казанського" Целовальник обгрунтував тим, що згідно з наказом Мінкульту від 13 липня 2009 року №521/0/16-09 «щойно виявлений об’єкт культурної спадщини – прибутковий будинок по вул. Сагайдачного, 1 не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України у зв’язку з невідповідністю критеріям...». Таким чином було НЕ ВПЕРШЕ прибрано формальну заборону на знищення історичної будівлі. Цікаво, що на самому сайті Мінкульту в переліку наказів за липень 2009 року документ за таким номером відсутній. Рішення про виключення будівлі з держреєстру пам’ятки архітектури прийняте Міністерством культури і туризму від 13.07.2009 года (наказ №521/0/16-09). На той час міністерство очолював Василь Вовкун. Проект будівництва офісної багатоповерхівки ствердили 10.06.2010 на засіданні секції Містобудівної Ради Києва. Написав «обгрунтування» для знесення Віктор Вєчєрський, зам директора Науково-дослідницького інституту охорони пам’ятників!

У київській пресі з’явився «ПЕРЕЛІК ПАМ’ЯТОК ДЛЯ ПОДАЛЬШОГО ЗНЕСЕННЯ»!

СЕРЕД НИХ – «ЗАМОК БАРОНА» НА ЯРОСЛАВОВОМУ ВАЛУ, 1.

ДОСИТЬ! ТЕРПЕЦЬ УВІРВАВСЯ!

«ЗАМОК БАРОНА» став останньою краплею терпіння та ПІДНЯВ КИЯН НА ЗАХИСТ МІСТА від «ГОРОДоМОРУ»!

Об’єднуючи свої зусилля, створюючи групи однодумців у кожному дворі, домі, у мережі інтернет та на роботі, переймаючи досвід ефективної боротьби у київських та світових громадських організацій, МИ, КИЯНИ, ВИСТУПАЄМО ПРОТИ ЗНЕСЕННЯ СТАРОВИННИХ БУДІВЕЛЬ У ЦЕНТРІ МІСТА!

МИ НЕ РОЗУМІЄМО:

- ЧОМУ Флоренція прийняла ще у 14 ст. закон – «ні однієї будівлі вище унікального куполу собору Санта Марія дель Фьоре» - і виконує його до сьогодення – а наша старовинна частина міста страждає від ХМАРОЧОСІВ?
- ЧОМУ нові центри, палаци та резиденції королів будувалися поза старим містом, як Версаль - а в нас замість будівництва державних центрів та установ поблизу аеропорту Бориспіль, шукають, як перепланувати старовинні будівлі ПІД МАЙДАНЧИКИ ДЛЯ ГЕЛІКОПТЕРІВ?
- ЧОМУ старовинна частина міст Європи підтримується державними програмами та коштами, заповнена музеями, галереями, арт-готелями та концертними залами, а у нас ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯМИ РОЗБАЗАРЕНІ ТА ДАВНО ВЖЕ ПРОДАНІ У ПРИВАТНУ ВЛАСНІСТЬ ІСТОРИЧНІ ПАМ’ЯТКИ – як «ЗАМОК БАРОНА»?
- ЧОМУ наша влада не звертається за добрим світовим досвідом щодо розумного планування та збереження міст до наших МІСТ-ПОБРАТИМІВ?
- ЧОМУ злодіями при владі зруйновані архітектурні пам’ятки, які через віки відновлюють діти та онуки? Ми вже самі – ці діти та онуки!
ВСЕ БУДЕ ВІДНОВЛЮВАТИСЬ КИЯНАМИ - НАШИМИ НАЩАДКАМИ – ЗНОВУ ЗА ЇХ ВЛАСНІ КОШТИ!

МИ ЧЕКАЄМО ВІДПОВІДІ І ВИМАГАЄМО – ПРИПИНІТЬ «ГОРОДоМОР»!

1. СУВОРО ПОКАРАТИ ВСІХ ВИННИХ У ЗНЕСЕННІ «САДИБИ АРХІТЕКТОРА КАЗАНСЬКОГО» ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ - ПОІМЕННО!
2. ВІДНОВИТИ ТА ПОВЕРНУТИ КИЯНАМ БУДИНОК, ЯКИЙ ЗНЕСЛИ – У НАСТУПНОМУ РОЦІ, ЗАРАЗ, ШВИДКО І ЗА КОШТ ВИННИХ У ЗНЕСЕННІ, А НЕ В МАЙБУТНЬОМУ - І ЗА КОШТ НАШИХ НАЩАДКІВ!
3. ВИМАГАЄМО ВІД УКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ ТА ВЛАДИ МІСТА СТВОРЕННЯ ЗАКОНУ ПРО ЗАХИСТ ІСТОРИЧНОЇ ЧАСТИНИ МІСТА – УНІКАЛЬНОГО «ЗАКОНУ АРХАНГЕЛА МИХАЇЛА – ЗАХИСТНИКА МІСТА КИЄВА» - ОСТАННЬОГО ТА НЕЗМІННОГО НІКОЛИ І НІКИМ НАВІКИ! ЗАКОНУ, ЯКИЙ БУДЕ СХВАЛЕНИЙ СВІТОВИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ ЮНЕСКО, ООН, ЮРИСТАМИ ЕВРОПИ ТА СВІТУ, ПРЕДСТАВНИКАМИ МІСТ-ПОБРАТИМІВ ТА ВСІХ ЦЕРКОВ, ЯКІ Є У КИЄВІ!

ЯКЩО ТИ ЖИВЕШ В НАШОМУ МІСТІ І ВВАЖАЄШ СЕБЕ КИЯНИНОМ – ПІДТРИМАЙ, РОЗДРУКУЙ ЦІ СТОРІНКИ ТА ПРОЧИТАЙ СВОЇМ ДРУЗЯМ, РОДИНІ ТА ДІТЯМ! МИ ЧЕКАЄМО НА ВАС, КИЯНИ – о 18 годині 10 січня 2011 року біля «ЗАМКУ БАРОНА» на вул.Ярославів Вал, 1.

ІЗ СОБОЮ БЕРІТЬ СВІЧКИ, ФОТОАПАРАТИ ТА ВІДЕОКАМЕРИ, РОБІТЬ ЯКОМОГА БІЛЬШЕ ЗЙОМОК, ХАЙ ЖИВЕ «ЗАМОК БАРОНА» ТА НАШЕ ПРЕКРАСНЕ МІСТО!

ТІ, ХТО ЗАХИЩАЄ «ЗАМОК БАРОНА»
м.Київ, 7 січня 2011 року


Оригінал тексту.

ЗБІР ПІДПИСІВ НА ПІДТРИМКУ АКЦІЇ

«ЗУПИНИМО «ГОРОДоМОР» СТАРОВИННОГО МІСТА КИЄВА»!Група "СПАСЕМ ЗАМОК БАРОНА В КИЕВЕ!" на Фейсбук
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

  • 0 comments