Зомбиленд (ripcska) wrote,
Зомбиленд
ripcska

Всі стадіони України до ЄВРО-2012 С ФОТО!!!

Разом з Євро-2012 в Україні з’являться чотири нові надсучасні арени, про які українці могли раніше лише мріяти. Про дві з них, в Донецьку та Харкові, країна відзвітувала перед УЄФА ще в 2009 році. Київ та Львів планують здачу стадіонів до чемпіонату у 2011 році. До вашої уваги огляд українських арен, опублікований в журналі «UKRAINE 2012».

ДОНЕЦЬК: «ДОНБАС АРЕНА» – ПЕРЛИНА ЄВРОПИ

Донбас Арена51 504 - загальна місткість стадіону

2 799 - місць для VIP-гостей

196 - місць для людей з обмеженими можливостями і їх супроводжуючих

1159 - місць для преси

135 - місць для коментаторів

Відкриття в серпні 2009-го «Донбас Арени» стало історичною подією. І з огляду на те, що це перший в Україні і Східній Європі стадіон, створений за найвищими стандартами УЄФА. Він першим був зданий в експлуатацію з восьми арен України і Польщі, що готуються до Євро-2012. На додачу, він увійшов в трійку європейських стадіонів щодо технічної оснащеності і багатофункціональності. Тож невипадково наприкінці червня 2010 року на конкурсі Stadium Business Awards відкриття «Донбас Арени» було відзначено номінацією «Подія року».

Нова п’ятдесятитисячна «Донбас Арена» розташована у центрі міста, у парковій зоні Київського району Донецька. Будівництво стадіону розпочалось ще до завоювання Україною права на проведення євротурніру, і тривало три роки (2006 – 2009).

Перше, що вражає – це її зовнішній вигляд. «Літаюча тарілка» - таке враження викликає незвичайне дизайнерське рішення арени – її овальна форма і повністю скляний фасад. Дах споруди нахилений у напрямку з півночі на південь, йдучи за лінією природного ландшафту. А зовнішнє підсвічування фасаду перетворює стадіон у темний час доби на сяючий діамант. Вишуканий дизайн стадіону розробила компанія «АрупспорДонбас Аренат», відома своїми проектами для клубів «Манчестер Сіті» (Англія), «Еспаньола» (Іспанія) та мюнхенська "Баварія" («Allianz Arena», Німеччина).

Друга унікальність стадіону – сучасна ІТ-інфраструктура «Донбас Арени». На теренах Східної Європи вперше стадіон управляється за допомогою передових світових ноу-хау. Основою для роботи ІТ-технологій є надійна система безперебійного електропостачання. Всередині споруди змонтовано 6 000  портів локальної мережі, прокладено 1 200 кілометрів кабелів. Доступ до мережі  Wi-Fi забезпечується 150 точками HotSpot.

Технологічні інновації працюють і на вболівальника. Мова йде і про світлодіодні екрани на південній і північній трибунах, площа кожного з них складає майже 100 квадратних метрів - найбільші екрани в Європі на футбольних стадіонах. По-друге, система інфрачервоного обігріву трибун. З його допомогою можна збільшити температуру в чаші стадіону на 12-14 градусів у порівнянні з температурою поза чашею, що притягуватиме вболівальників у холодну погоду.

«Донбас Арена» пишається і природнім футбольним полем найвищої якості. Одна з його особливостей полягає в тому, що під поверхнею газону розташовані системи дренажу, зрошення й обігріву флори.

Третє, не менш важливе. Окрім вимог УЄФА до сучасних стадіонів, що відповідають негласному правилу трьох «S»: safety (охорона), security (безпека), service (сервіс), замовники будівництва «Донбас Арени»  додали ще одне правило «S» - special atmosphere, встановлюючи новий рівень комфорту й сервісу для глядачів. Це відчуття виникає завдяки стовідсотковій видимості футбольного поля з будь-якої точки глядацьких трибун.

Атмосферу свята «Донбас Арена» підтримує і зараз. Нещодавно відбулось відкриття фан-трибуни (10 секторів) і найбільшого в Україні спортивного музею – Музею ФК «Шахтар», який є справжнім футбольним шоу, у якому гармонійно поєдналась як повага до історії клубу, так і розважальна частина. Будь-який вболівальник може прослухати аудіогід, подивитись хроніку, почитати історичні матеріали, пограти в PlayStation, провести інтерактивний футбольний матч. Є алея зірок - 23-метрова «Стіна слави», на якій розміщені вилиті з металу відбитки долонь і ступнів легендарних футболістів і тренерів «Шахтаря». Тут фото замінені цифровими екранами, і кожен може за допомогою кількох кнопок обрати дату і переглянути будь-який матч клубу. 

Згідно плану розвитку стадіону, в неігрові дні в ложах і приміщеннях арени передбачено проведення масових концертів та ділових заходів. «Донбас Арена» – домашній стадіон ФК «Шахтар». Розглядається як місце для проведення фіналів Ліги чемпіонів і Ліги Європи.

Замовник будівництва - ФК  "Шахтар"

Дизайн – компанія «АрупСпорт»

Генеральний підрядник - ENKA Construction

Введений в експлуатацію - 29 серпня 2009 року

ХАРКІВ: «МЕТАЛІСТ» - СТАДІОН З АКАДЕМІЄЮ

стадіон в Харкові 38 633 - загальна місткість стадіону: (чиста місткість – 35 721 місць)

390 - місць для VIP-гостей (116 – в скай-боксах)

6785 – місць для корпоративних VIP-гостей програми гостинності

102  - місця для людей з фізичними вадами

900 - місце для ЗМІ, з них 240 - місць для коментаторів

У реконструкцію харківської арени, окрім підготовки до Євро-2012, відразу закладалась ідея створення сучасного багатофункціонального спортивно-розважального комплексу. До напрямків проведення спортивних і масових заходів, пропаганди фізкультури і спорту, покращення умов тренування спортсменів, зроблено акцент на соціальній складовій.

Один з підпроектів реконструкції - створення дитячої футбольної академії ФК «Металіст», розташованої впритул до стадіону. Це 8 футбольних полів з найсучаснішим штучним покриттям, та корпусом для проживання 60 дітей. Проект будівництва академії повністю профінансовано приватним інвестором - Олександром Ярославським, президентом групи DCH та футбольного клубу «Металіст», генеральним інвестором та координатором підготовки Харкова до Євро-2012. Сума інвестицій склала $10,82 млн.

Харківський «Металіст» - найстаріший з усіх українських «приймаючих» арен до Євро-2012. На його будівництві ще в 1925 році наполіг радянський нарком Анастас Мікоян. Футбольне поле, бігові доріжки і невелику трибуну для глядачів тоді збудували робітники і службовці паровозобудівного заводу (нині - ДП «Завод ім. Малишева») за проектом архітектора 3.В.Перміловского. стадіон Металіст в Харкові

27 травня 1927 стадіон став головною українською футбольною ареною і перетворився на один із спортивних центрів СРСР, приймаючи міжнародні матчі. Рекорд відвідуваності «Металіста» - 42 тисячі глядачів, встановлений 23 вересня 1980-го ("Металіст" - "Таврія" на чемпіонаті СРСР серед команд І ліги).

Стадіон зазнав чимало реконструкцій і добудов. У 1967 році, після встановлення вперше в СРСР дренажної системи футбольного газону, по завершенні товариського матчу «Металіста» і московського «Динамо»,  в газетах назвали арену  однією з найкращих у Європі.

Відновлення стадіону в межах підготовки до Євро-2012 почалось у червні 2007 року. Загальна сума інвестицій в проект склала $44 млн. Стадіон реконструйовано в форматі приватно-державного партнерства Олександра Ярославського та держави. Бізнесменом було профінансовано 30 % вартості проекту, з бюджетів різних рівнів (переважно загальнодержавного) - 70 %. Модернізація зачепила всі частини комплексу: була добудована південна трибуна, заново відбудована східна, а північна та західна реконструйовані. Збережено об’єкти комплексу які є пам’ятками архітектури.

Унікальність проекту реконструкції стадіону у Харкові у його витривалості – дах стадіону може витримати землетрус силою 8 балів.

Це ноу-хау харківських проектантів: навіс не спирається на тіло трибуни, а тримається як на ніжках павука на 24 опорах, розташованих довкола чаші стадіону. При цьому дах накриває 100% глядацьких місць і важить понад 3,5 т. тон.

Особливістю відновлення стадіону є збереження легкоатлетичних доріжок, що робить комплекс універсальним і багатофункціональним.

Після завершення реконструкції у 2009-му році стадіон «Металіст» став сучасним спортивним комплексом, який має основне і запасне футбольні поля, шість спортивних залів, медико-відновлювальний центр, готель для спортсменів. Під час останньої реконструкції стадіон отримав комфортні місця для глядачів, безпечні шляхи евакуації, з’явились електронні табло, потужне електроосвітлення.

На стадіоні встановлено літаючу над полем камеру-«павук» (Spidercam, Австрія). Сучасні освітлювальні прилади відповідають вимогам УЄФА і дозволяють проводити офіційні змагання (включаючи матчі європейських кубків з футболу) у вечірній час. Усі технічні, адміністративні та медіа-приміщення відповідають вимогам УЄФА до проведення матчів чвертьфіналів чемпіонату Європи.

Замовник реконструкції – територіальна громадськість Харківської області

Генеральний проектувальник – ООО «Інститут Харківпроект»

Головний архітектор реконструкції арени - Олександр Чуб

Генеральний підрядник - ООО «Cтальконструкція»

Введений в експлуатацію - грудень 2009 года


НСК «ОЛІМПІЙСЬКИЙ» - ДИВО-СТАДІОН

НСК Олімпійський проект69 004 - загальна місткість стадіону:

10 221 місце для VIP-гостей

125 (20 у VIP-секторі) місць для інвалідів

924  місця для представників ЗМІ

111  - для коментаторів

Фінальну арену Євро-2012 на НСК «Олімпійський» важко сплутати з сімома іншими, які готуються до прийняття євротурніру. По-перше, він найбільший – загальна місткість сягає понад 69 тисяч місць. По-друге, він є технологічно найскладнішим з усіх арен через унікальне покриття. По-третє, згідно проекту, він збереже олімпійський статус, тобто залишиться багатофункціональною спортивною ареною для проведення і футбольних матчів, і легкоатлетичних змагань міжнародного рівня. 

Як і Харківський стадіон, НСК має свою давню історію, яка сягає 30-х років минулого століття. Споруда була зведена за проектом архітектора М.Гречини ще в 1937-1941 роках. Але його відкриття, заплановане на 22 червня 1941-го року, було відкладене на 5 років, оскільки почалася Велика Вітчизняна війна. Спорткомплекс тричі міняв назву - у 40-50-х роках ХХ ст. носив ім’я Микити Хрущова, згодом – його перейменовано на «Республіканський стадіон». З часів незалежності України «Олімпійський» отримав статус Національного спортивного комплексу.НСК Олімпійський в Києві

Нинішня реконструкція для стадіону – теж третя за рахунком після 1966-1967 та 1978-1980-х. Останій  капітальний ремонт проводився до ХХІІ Олімпійських ігор у Москві. Тут  у липні 1980-го відбулися футбольні матчі за участю команд Алжиру, Іраку, Іспанії, Коста-Ріки, НДР, Сирії та Фінляндії.

Зважаючи на 87-літню історію, перед проектантами було поставлено ціль - поєднати спортивну історію України з сучасними технологіями і дизайном, які відповідатимуть вимогам УЄФА до стадіонів класу "Еліт". Тож новий символ Євро-2012 вирішили будувати на базі старої споруди. Для цього було збережено існуючий автентичний насип нижнього ярусу і другого залізобетонного ярусу трибун. З іншого боку, ідея полягала і в збереженні багатофункціональності об’єкту для  проведення і футбольних матчів і легкоатлетичних змагань міжнародного рівня.

НСК Олімпійський онлайнГоловною  родзинкою оновленого НСК «Олімпійський» має стати його покриття - підвісний навіс з напівпрозорої синтетичної мембрани, що накриватиме 100% глядацьких місць. Згідно проекту, дах опиратиметься на каркас із 80 колон, виготовлених із високоміцних сталевих листів. По периметру вантової конструкції буде розтягнена синтетична мембрана, армована скловолокном, загальною площею 48 500 м². Монтаж покриття передбачає безпрецедентні заходи безпеки: розрахунки були проведені і німецькими проектантами, і українськими науково-дослідними інститутами. Тож не дивно, що до підготовки покрівлі було залучено понад 30 вітчизняних та іноземних компаній. 

Такий інженерно складний дах з восьми арен Євро-2012 буде мати лише НСК «Олімпійський». Між іншим, вболівальників під час фіналу Євро-2012 має здивувати також унікальне мембранне покриття, яке відкриває можливості для цікавих оптичних рішень. Зокрема, на стелю можна буде проектувати відеозображення, скляний фасад буде грати у світлових променях.
 
Що стосується функціонального змісту, на стадіоні новою буде і система безпеки, і підходів до стадіону, і шляхи евакуації з чотирьох боків стадіону. Одне слово - інфраструктура стадіону мусить відповідати вимогам УЄФА до стадіонів класу НСК «Еліт».

Оскільки арена з першого дня будувалась за державні кошти, до неї була прикута найбільша увага громадськості.  Нещодавно будівельні роботи на НСК повністю ввійшли в графік і генпідрядник обіцяє не збавляти темпи робіт аж до здачі в експлуатацію арени.

29 вересня на арені була встановлена остання, 80-та колона, що підпиратиме покриття над трибунами. До кінця осені на стадіоні мають бути завершені повністю основні будівельні роботи – щоб взимку перейти виключно до внутрішніх оздоблювальних робіт.

Замовник будівництва – Державне підприємство НСК «Олімпійський»
 
Генеральний проектувальник - компанія GMP (Німеччина)

Генеральний підрядник -  Акціонерне товариство Холдингова компанія НСК «Київміськбуд», ВАТ 
«Завод Майстер Профі Україна»

Здача в експлуатацію – липень 2011 року


ЛЬВІВ: АРЕНА З ВИТИНАНКОЮ

стадіон у Львові до ЄВРО-201233 437 - загальна місткість стадіону:

3 897 місць для VIP-гостей,

260 місць для інвалідів, в тому числі по 30 місць для осіб з вадами зору та слуху

1306 місць для представників ЗМІ, з них:

340 місць для коментаторів

Новий стадіон по вул. Стрийській-Кільцевій (робоча назва) теж вирізнятиме дах – його планують зробити з національним колоритом.  На кутах модернового покриття проектанти розмістили орнамент, що нагадує  мереживо витинанки.  Планується, що під накриттям будуть всі глядацькі місця. Частина навісу буде прозорою, що зроблено для природного відновлення газону.

Ще одною особливістю проекту є променада, що розподілятиме перший і другий яруси арени. Цей прохід обладнаний в такий спосіб, щоб там можна було розмістити заклади громадського харчування, і водночас використати у системі безпеки та евакуації глядачів. Окрім того, для по периметру стадіону розташовані 8 порталів, які слугуватимуть для під’їзду спеціальної техніки (МНС, швидка) та одночасно виконуватимуть роль запасних виходів, у разі необхідності екстреної евакуації.

Дизайн триповерхового стадіону – легкий і сучасний. На першому поверсі розмістять підземний паркінг, два інші – для двоярусних трибун, VIP-сектору та допоміжних приміщень.

Західна частина вміщатиме конференц-зали, VIP-клуби, галереї та ресторани, обладнаний медіа-центр; різноманітні навчальні центри, адміністративні приміщення та офіси. Для персоналу сфери обслуговування і VIP-гостей виділено 1 593 паркувальних місця. Територія для фургонів і автомобілів теле- та радіокомпаній становитиме 6 000 м².

На 4-му рівні встановлені SKY бокси (загальна площа 360 м2), а посередині встановлена платформа для основної камери. SKY бокси укомплектовані функціями контролю стадіону і відеоспостереження, а також студіями радіо і телебачення по обидві сторони. Окрім того у SKY боксах планується розміщення ресторанів, барів та елітного нічного клубу. Конструкція глядацьких місць створює максимальний ефект присутності глядачів на полі. Чудову видимість поля забезпечує відсутність "мертвих" зон та сучасне освітлення, що забезпечить якісну відеозйомку.стадіон у Львові проект

Стадіон відповідатиме всім функціональним вимогам УЄФА, зокрема, за системами освітлення, звуку, устаткування телекомунікацій, системою безпеки і доступу. Стадіон матиме два відео-екрани - на північній та на південній стороні.

На відміну від інших трьох приймаючих міст, стадіон у Львові розташований на околиці. Будівництво арени започаткує новий південний район міста, який вже нині вважають одним із найперспективніших напрямків. Саме тут планують розмістити чимало грандіозних будівельних проектів, про які раніше мріяли у місті Лева. Концепція розвитку району, розроблена ДІПМ «Містопроект», охоплює 326 га. При цьому сам стадіон займатиме лише 25 га від цієї території. Відтак модерний і активний стадіон місцева влада планує зробити спортивним, культурним і діловим центром, що задаватиме тональність життю району.  До Євро-2012 до стадіону планують провести трамвайну колію та тролейбусну лінію, а також одну магістральну, три міжквартальні дороги і  багаторівневу транспортну розв’язку, що поєднає стадіон із кільцевою дорогою міста. 
 
Сьогодні, за рік до здачі в експлуатацію, будівельники працюють на арені у три зміни. Ведуться підготовчі роботи з монтажу елементів даху. Зокрема, зібрано 320 тонн металоконструкцій, які встановлюватимуться над стадіоном, починаючи з південної сторони. Чаша стадіону готова більш, ніж на 50%, на 20% - адміністративний корпус. На 100% змонтовані складки першого ярусу та колони верхнього ярусу, а ригелі верхніх ярусів – на 75%.

Генеральний проектувальник: «Конструкторське бюро Альберта Віммера» (Albert Wimmer ZT Gmbh, м. Відень, Австрія), архітектурне бюро «Арніка» (м. Львів, Україна)

Генеральний підрядник: ТОВ «Альткомкиївбуд»

Введення в експлуатацію: середина 2011-го року 

Інформаційний центр «Україна-2012»
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

  • 1 comment