Зомбиленд (ripcska) wrote,
Зомбиленд
ripcska

Правозахисники: є випадки, коли люди перебувають у СІЗО ПО 7 РОКІВ

infoporn.org.ua/2010/10/15/pravozahysnyky_ye_tak_vypadky_koly_lyudy_perebuvayut%27_u_szo_po__rokv

Правозахисники вважають, що прокуратура й суди зловживають, приймаючи рішення про обрання такого запобіжного заходу стосовно підозрюваних у скоєнні злочину, як утримання у СІЗО.

Про це вони сказали під час "круглого столу" на тему "Реалії української юстиції", організованого Інститутом Горшеніна.

"Це не проблема Державного департаменту з питань виконання покарань, це проблема прокуратури й суду", - сказав юрист-правозахисник Тетяна Яблонська.

Вона зазначила, що більшість слідчих ізоляторів було побудовано ще в 17-19 сторіччях й умови утримання в них жахливі. Зі слів Яблонської, Держдепартамент із питань виконання покарань не має фінансової можливості, щоб зробити умови утримання відповідно до європейських стандартів. Вона зазначила, що в СІЗО перебувають люди, вина яких ще не доведена, однак людина вже змушена перебувати в жахливих умовах. За її інформацією, є такі випадки, коли люди перебувають у СІЗО по 7 років.

Правозахисниця зазначила, що є чимало інших запобіжних заходів, крім утримання під вартою, зокрема - застава, взяття на поруки відомими людьми, колективом, підписка про невиїзд, однак суди й прокуратура чомусь обирають саме зміст у СІЗО. "Якщо є побоювання, що людина може втекти за кордон, так потрібно зробити так, щоб людина не могла перетнути кордон держави, це дуже просто зробити. Я думаю, що це йде з радянських часів, коли людину намагалися принизити, змусити взяти на себе вину за злочин, якого вона не чинила", - сказала Яблонська.

Вона також вважає, що якщо людина не є небезпечною і не скоїла тяжкий злочин, її не можна тримати під вартою. Зі слів правозахисника, у країнах розвитої демократії людина, яка вчинила нетяжкий злочин, не буде перебувати в місцях позбавлення волі до розгляду справи в суді.

Керівник Міжнародної правозахисної організації "Міжнародна Ліга захисту прав громадян" Едуард Багіров у свою чергу зазначив, що половина підслідних, які сидять у Київському СІЗО, слідчого бачать один раз на три-чотири місяці.

"Чому не можна застосовувати електронне спостереження, як у США? Ми б розвантажили СІЗО, в'язниці, заощадили не десятки, а мільйони бюджетних грошей", - сказав він. З його слів, близько 60% ізоляторів в Україні не відповідають санітарним нормам утримання людей.

Правозахисники погодилися з тим, що стосовно підозрюваних в економічних злочинах не можна обирати такий запобіжний захід, як утримання під вартою.

У зв'язку з цим правозахисники згадали справи стосовно колишнього першого заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Ігоря Діденка й колишнього голови Державної митної служби Анатолія Макаренка. Правозахисники вважають, що ці люди стали "заручниками ситуації", і зазначили, що потрібно припиняти практику, коли політики, приходячи до влади, починають зводити рахунки зі своїми опонентами, і ті виявляються за ґратами без доказу їхньої провини.
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

  • 0 comments