Зомбиленд (ripcska) wrote,
Зомбиленд
ripcska

Наслідки рішення Конституційного Суду: Європа "здивована"

Секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт вважає, що Конституційний Суд України перевищив свої повноваження, скасувавши політичну реформу 2004 року.

Пан Маркерт, зокрема, сказав, що, згідно з європейською практикою, масштаб подібного роду контролю Конституційного Суду зазвичай дуже обмежений.

"Було дивно взнати, що Конституцію визнали за недійсну після того, як вона була Основним Законом протягом шести років (і якої дотримувався сам Конституційний Суд). Це незвичайно".

За словами секретаря Венеціанської комісії, нічого недемократичного в Конституції 2004 року не було. Томас Маркерт повідомив, що зміни до Основного Закону України обговорюватимуться на пленарній сесії Венеціанської комісії, яка відбудеться у Венеції 15–16 жовтня.

Дипломати прогнозують наслідки

 

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер припускає, що рішення Конституційного Суду негативно позначиться на сприйнятті української демократії на Заході.

"У грудні 2004 року Верховна Рада більшістю голосів проголосувала за поправки до Конституції. Зміни сприяли більшій збалансованості повноважень між Радою і виконавчою владою. Тепер, через шість років після введення цих поправок, суд, по суті, говорить: "це була помилка". Після цього суду не варто дивуватися з того, що спостерігачі поставлять запитання, було це рішення засновано на Конституції чи зумовлено поточною політичною ситуацією, в якій лідер Партії регіонів, – Президент. Після кількох місяців безперервних повідомлень про тиск влади на українські ЗМІ і надмірну активність СБУ рішення суду тільки закріпить думку, яка зростає на Заході, що українська демократія рухається в неправильному напрямі", - сказав американський дипломат.

Що вирішить ПАРЄ

5 жовтня на сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи має розглядатися питання щодо підтримки резолюції Асамблеї стосовно "функціонування демократичних інститутів в Україні".

Однак, як повідомляє інтернет-видання "Українська правда" з посиланням на неназвані джерела, ПАРЄ не виноситиме остаточного висновку стосовно рішення Конституційного суду щодо скасування політреформи 2004 року.

За інформацією УП, найбільш ймовірним є сценарій, за яким у рамках резолюції ПАРЄ залишить питання конституційної реформи поза дужками.

Натомість у варіанті чернетки, що зараз готується моніторинговим комітетом, Асамблея, як стверджують джерала Української правди, має намір звернутися за висновком стосовно рішення Конституційного Суду до Венеціанської комісії.

infoporn.org.ua/2010/10/05/nasldky_rshennya_konstytucyinogo_sudu_yevropa_zdyvovana

Tags: Европа, мудаки, политики, суд
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

  • 3 comments