Зомбиленд (ripcska) wrote,
Зомбиленд
ripcska

Жеки Охренели...ВАЖНЫЙ ПОСТ!!!

Виконавець (ЖЕК) має право доступу для ліквідації аварії до приміщення споживача, у тому числі несанкціонованого ... для проведення технічного та профілактичного огляду і перевірки показань засобів обліку води і теплової енергії”.

Вам не страшно? А це лише один з пунктів договору, який пропонує підписати споживачам своїх “послуг” Комунальне підприємство Печерської районної у місті Києві ради по утриманню житлового господарства “Хрещатик”... Відверта антиконституційність цитованого пункту (стаття 30 Конституції начебто гарантує нам право на недоторканість житла) при цьому нікого не хвилює.

 

Власне, вислів “пропонує підписати” – невдалий. Вірніше було б сказати “спонукає”. Однак, краще я викладу історію наступу ЖЕКів в історичному порядку.

Старий будинок в Києві, де живуть мої батьки, “комунальнообслуговує” досить рідкісна установа, яку класифікують як “відомчий ЖЕК”. Через те, що він “відомчий” – в його штаті в кілька разів більше працівників, ніж у будь-якому “звичайному” ЖЕКу. Кількість працівників – спадок СРСР – на якість виконання послуг не впливає ніяк. Тільки дає бюрократам більше можливостей посилати з кабінету в кабінет наполегливих шукачів правди. І от, по команді “згори” поважна сія установа в коі-то вєкі вирішила підписати зі споживачами своїх послуг договір. Тільки-от порадитися з цими самими споживачами при його складанні “забула”.

І от метка двірничка радісно дзвонить в усі двері й пропонує “по биріку” підписати “тут з ЖЕКа” бумагу - і щиро дивується, коли “споживач” виявляє бажання прочитати документ, перш ніж ставити каракулю.

Бабушки (власниці дорогущих трикімнаток по сусідству) підписували договір, не читаючи, прямо в дверях, як того й хотіла весела двірничка. Мої ж старі відмовилися підписувати, поки не прочитають, а потім і взагалі відмовилися. Бо в тексті вони виявили цікаві речі, які змусили взятися за голову дітей і внуків бабок-підписанток. Вартість гарячної води без лічильника складе 41 грн за куб. Прекрасно. Нарешті всі поставлять лічильника. Далі ще приколи:

- “За несвоєчасне внесення плати із споживача стягується пеня у розмірі, встановленому законом ,__ -__ відсотків (на момент укладення договору).

Як можна давати договір, де тарифи розписані до копійки, а замість розміру пені – лише порожнє місце під двозначну суму? І хто й за яким принципом має заповнювати ці пробіли?

- Споживач зобов’язаний повідомляти виконавця про осіб, строк тимчасового проживання яких у квартирі перевищив місяць протягом року...

Це вже схоже на втручання в особисте життя і повернення до старого доброго совка.

І знову те саме про пеню:

- У разі несвоєчасного внесення плати за послуги сплачувати пеню ... в розмірі __-__.

Це, мабуть, щоб не забули.

Ну а найстрашніший перл винесений в підзаголовок:

Виконавець (ЖЕК) має право доступу для ліквідації аварії до приміщення споживача, у тому числі несанкціонованого ... для проведення технічного та профілактичного огляду і перевірки показань засобів обліку води і теплової енергії”.

-Договір укладається на 3 роки і вважається чинним з моменту підписання.

Ноу коментс. Ну й нарешті – договір пропонували лише в одному екземплярі. На питання, де другий, відповідали: ”дамо зразу ж, як тільки підпишете”, хоча на руках в “агента” другого примірника явно не було.

У самому ЖЕКу на прохання пояснити, звідкіля текст і чи не бажають вони його узгодити зі споживачами послуг, відповіли: “да ви подпісивайтє, ето ж тіповий дагавор, єво всє падпісивают, падпісивайтє, а патом всьо праработаєм с вамі”. Хм, пенею в 300% за невчасно сплачені рахунки? Чи ламанням дверей? На яке ЖЕК отримає право попри згадану статтю 30 КУ, яку не полінуюся для тренування пам’яті навести:

Стаття 30. Кожному гарантується недоторканність житла.

Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

У невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку.

Той, хто писав ЖЕКу договір, вочевидь, попередньо не ознайомився з текстом Конституції? Чи ознайомився, але особливо ним не переймається?

Славко Агеєв
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

  • 0 comments